Vishay/Sprague TR3D686K016C0100
TR3D686K016C0100 picture photo
Mfg. Part Number
TR3D686K016C0100
Brief Description
CAP TANT 68UF 16V 10% 2917
Datasheet Download
TR3D686K016C0100.pdf
Availability of TR3D686K016C0100
QUANTITY
TR3D686K016C0100 Order Process
Ship out your order
Specifications of TR3D686K016C0100
Internal Part NumberEIS-TR3D686K016C0100
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance68µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated16V
ESR (Equivalent Series Resistance)100 mOhm
TypeMolded
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2917 (7343 Metric)
Size / Dimension0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Height - Seated (Max)0.122" (3.10mm)
Lead Spacing-
Manufacturer Size CodeD
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TR3D686K016C0100
Related LinksTR3D686K, TR3D686K016C0100 Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
TR3D686K016C0100 Details Description
Related parts for TR3D686K016C0100
IC REG LDO 1.8V 1.5A TO263-5 datasheet.pdf
IC REG BUCK ADJ 2A 20HTSSOP datasheet.pdf
RES SMD 3.24K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
BOX PLSTC GRAY 3.59"L X 10.24"W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 250W datasheet.pdf
HEATSINK 54X54X25MM XCUT T412 datasheet.pdf
DGTL ISO 5KV 2CH GEN PURP 16SOIC datasheet.pdf
CRYSTAL 38.400 MHZ 6PF SMT datasheet.pdf
IC REG BUCK ADJ 3A SYNC datasheet.pdf
CTV 8C 8#20 SKT RECP datasheet.pdf
100UF 250V 22.5X54.4 85C AXI datasheet.pdf