Vishay/Sprague TR3D686M010C0070
TR3D686M010C0070 picture photo
Mfg. Part Number
TR3D686M010C0070
Brief Description
CAP TANT 68UF 10V 20% 2917
Datasheet Download
TR3D686M010C0070.pdf
Availability of TR3D686M010C0070
QUANTITY
TR3D686M010C0070 Order Process
Ship out your order
Specifications of TR3D686M010C0070
Internal Part NumberEIS-TR3D686M010C0070
Standard Package500
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance68µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated10V
ESR (Equivalent Series Resistance)70 mOhm
TypeMolded
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2917 (7343 Metric)
Size / Dimension0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Height - Seated (Max)0.122" (3.10mm)
Lead Spacing-
Manufacturer Size CodeD
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TR3D686M010C0070
Related LinksTR3D686M, TR3D686M010C0070 Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
TR3D686M010C0070 Details Description
Related parts for TR3D686M010C0070
IC CTRLR HOTSWAP PCI BUS 16SSOP datasheet.pdf
IC MONITOR SYS/VOLT 5CH 16QSOP datasheet.pdf
RES SMD 1.74KOHM 0.5% 1/16W 0402 datasheet.pdf
OSC XO 25.000MHZ HCMOS TTL PIN datasheet.pdf
FUSE INDUST 12A 500V CLASS AM datasheet.pdf
OPTOISO 5KV GATE DRIVER 8SMDIP datasheet.pdf
CAP ALUM 6800UF 20% 50V SNAP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 150W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 50W datasheet.pdf
RES 2.43M OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf