Vishay/Sprague TR3E226K025C0200
TR3E226K025C0200 picture photo
Mfg. Part Number
TR3E226K025C0200
Brief Description
CAP TANT 22UF 25V 10% 2917
Datasheet Download
TR3E226K025C0200.pdf
Availability of TR3E226K025C0200
QUANTITY
TR3E226K025C0200 Order Process
Ship out your order
Specifications of TR3E226K025C0200
Internal Part NumberEIS-TR3E226K025C0200
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Design/SpecificationAdding of Halogen Free Id 23/Dec/2014
Standard Package400
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance22µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated25V
ESR (Equivalent Series Resistance)200 mOhm
TypeMolded
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2917 (7343 Metric)
Size / Dimension0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Height - Seated (Max)0.170" (4.32mm)
Lead Spacing-
Manufacturer Size CodeE
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TR3E226K025C0200
Related LinksTR3E226K, TR3E226K025C0200 Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
TR3E226K025C0200 Details Description
Related parts for TR3E226K025C0200
IC MCU 16BIT 4KB FLASH 32VQFN datasheet.pdf
TRANS PREBIAS PNP 150MW VESM datasheet.pdf
CAP CER 1000PF 500V NP0 RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 150W datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 6POS PIN datasheet.pdf
IC FPGA 336 I/O 672FBGA datasheet.pdf
BOARD EVAL FOR TS1003 datasheet.pdf
IC OPAMP ZERO-DRIFT 1.5MHZ 8SOIC datasheet.pdf
RES 909 OHM 3W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HEADER 20POS T/H R/A datasheet.pdf
CAP TANT 100UF 10% 15V 2915 datasheet.pdf