Vishay/Sprague TR3E226K035C0300
TR3E226K035C0300 picture photo
Mfg. Part Number
TR3E226K035C0300
Brief Description
CAP TANT 22UF 35V 10% 2917
Datasheet Download
TR3E226K035C0300.pdf
Availability of TR3E226K035C0300
QUANTITY
TR3E226K035C0300 Order Process
Ship out your order
Specifications of TR3E226K035C0300
Internal Part NumberEIS-TR3E226K035C0300
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesMolded Tantalum Surface Mount Capacitors
PCN Design/SpecificationAdding of Halogen Free Id 23/Dec/2014
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package400
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance22µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated35V
ESR (Equivalent Series Resistance)300 mOhm
TypeMolded
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2917 (7343 Metric)
Size / Dimension0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Height - Seated (Max)0.170" (4.32mm)
Lead Spacing-
Manufacturer Size CodeE
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TR3E226K035C0300
Related LinksTR3E226K, TR3E226K035C0300 Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
TR3E226K035C0300 Details Description
Related parts for TR3E226K035C0300
POT 5K OHM 2W WIREWOUND LINEAR datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE DPDT 30A 120V datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
Crystal 24.5760MHz 30ppm 13pF 40 Ohm -40°C - 85°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC) datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 200W datasheet.pdf
IGBT 600V 121A 520W TO-247 datasheet.pdf
POWER EDGE ASSY SIGNAL 3 SEG CPI datasheet.pdf
CAP ALUM 150UF 20% 450V SNAP datasheet.pdf
FIBER M4 THREADED THRUBEAM R4 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS .100" datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X15MM L-TAB T412 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 23 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf