Vishay/Sprague TR3E227K010C0070
TR3E227K010C0070 picture photo
Mfg. Part Number
TR3E227K010C0070
Brief Description
CAP TANT 220UF 10V 10% 2917
Datasheet Download
TR3E227K010C0070.pdf
Availability of TR3E227K010C0070
QUANTITY
TR3E227K010C0070 Order Process
Ship out your order
Specifications of TR3E227K010C0070
Internal Part NumberEIS-TR3E227K010C0070
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Design/SpecificationAdding of Halogen Free Id 23/Dec/2014
Standard Package400
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance220µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated10V
ESR (Equivalent Series Resistance)70 mOhm
TypeMolded
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2917 (7343 Metric)
Size / Dimension0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Height - Seated (Max)0.170" (4.32mm)
Lead Spacing-
Manufacturer Size CodeE
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TR3E227K010C0070
Related LinksTR3E227K, TR3E227K010C0070 Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
TR3E227K010C0070 Details Description
Related parts for TR3E227K010C0070
IC 3DRVR/5RCVR RS232 3V 28-SOIC datasheet.pdf
TRANS PNP 150V 0.6A TO-92 datasheet.pdf
CONN MALE 7POS INLINE MNT R/A datasheet.pdf
IGBT 1700V 20A 110W TO247 datasheet.pdf
CAP ALUM 33UF 20% 100V SMD datasheet.pdf
THERMAL PROTECTOR 140DEG C NO 6A datasheet.pdf
RES 33.2K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
4.25G DWDM TOSA 80KM datasheet.pdf
STD POLY MOLDED PARTS datasheet.pdf
AC/DC WALL MOUNT ADAPTR 9V 19.8W datasheet.pdf