TE Connectivity Raychem Circuit Protection TR600-150F-EX-2
TR600-150F-EX-2 picture photo
Mfg. Part Number
TR600-150F-EX-2
Manufacturer
Product Category
PTC Resettable Fuses
Brief Description
POLYSWITCH 0.15A HOLD RADIAL
Datasheet Download
TR600-150F-EX-2.pdf
Availability of TR600-150F-EX-2
QUANTITY
TR600-150F-EX-2 Order Process
Ship out your order
Specifications of TR600-150F-EX-2
Internal Part NumberEIS-TR600-150F-EX-2
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Video FileTE Connectivity PolySwitch Devices -- Another Geek Moment
Standard Package600
Category Circuit Protection
FamilyPTC Resettable Fuses
SeriesPolySwitch®
PackagingTape & Reel (TR)
Voltage - Max250V
Current - Max3A
Current - Hold (Ih) (Max)150mA
Current - Trip (It)300mA
R Min/Max6.000 ~ 22.00 Ohm
Time to Trip5s
Package / CaseRadial
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TR600-150F-EX-2
TR600-150F-EX-2 Details Description
Related parts for TR600-150F-EX-2
RES SMD 898 OHM 0.1% 1/5W 0805 datasheet.pdf
TAB CONN.NEW GEN.F.TRUCK datasheet.pdf
RES SMD 69.8 OHM 1% 1/16W 0603 datasheet.pdf
CONN HSG INLINE MNT PLUG 26POS datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 6POS STR 5.08MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 50W datasheet.pdf
RES 15K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 2K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf