Laird Technologies IAS TRAB4103
TRAB4103 picture photo
Mfg. Part Number
TRAB4103
Manufacturer
Product Category
RF Antennas
Brief Description
ANT PHANTOM UHF 410-430 NMO BK
Datasheet Download
TRAB4103.pdf
Availability of TRAB4103
QUANTITY
TRAB4103 Order Process
Ship out your order
Specifications of TRAB4103
Internal Part NumberEIS-TRAB4103
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category RF/IF and RFID
FamilyRF Antennas
SeriesPhantom®
Packaging*
Frequency GroupUHF (300 MHz ~ 1 GHz)
Frequency (Center/Band)420MHz
Frequency Range410MHz ~ 430MHz
Antenna TypeDome
Number of Bands1
VSWR2
Return Loss-
Gain3dBi
Power - Max100W
Features-
TerminationConnector, NMO
Ingress Protection-
Mounting TypeBase Mount
Height (Max)3.502" (88.96mm)