Texas Instruments TRF1223IRTMR
TRF1223IRTMR picture photo
Mfg. Part Number
TRF1223IRTMR
Manufacturer
Product Category
RF Amplifiers
Brief Description
IC PWR AMP 3.3-3.8GHZ 32-VQFN
Datasheet Download
TRF1223IRTMR.pdf
Availability of TRF1223IRTMR
QUANTITY
TRF1223IRTMR Order Process
Ship out your order
Specifications of TRF1223IRTMR
Internal Part NumberEIS-TRF1223IRTMR
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)3 (168 Hours)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesRF: RFID Technology and Applications
PCN Obsolescence/ EOLMultiple Devices 19/Aug/2015
Manufacturer Product PageTRF1223IRTMR Specifications
Standard Package3,000
Category RF/IF and RFID
FamilyRF Amplifiers
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
Frequency3.3GHz ~ 3.8GHz
P1dB31dBm (1.258W)
Gain30dB
Noise Figure6dB ~ 7db
RF TypeMMDS, MDS, WCS
Voltage - Supply±4.75 V ~ 5.25 V
Current - Supply925mA
Test Frequency3.3GHz ~ 3.8GHz
Package / Case32-VFQFN Exposed Pad
Supplier Device Package32-VQFN (5x5)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TRF1223IRTMR
Related LinksTRF122, TRF1223IRTMR Datasheet, Texas Instruments Distributor
TRF1223IRTMR Details Description
Related parts for TRF1223IRTMR
CONN HEADER .100 DUAL STR 58POS datasheet.pdf
CONN HEADER 22POS .100" SGL GOLD datasheet.pdf
RES 1K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
LED XLAMP WARM WHITE 3750K 2SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 75W datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 5A 120V datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
RES 1.2K OHM 0.6W 1% AXIAL datasheet.pdf
LJT 43C 23#20 20#16 SKT PLUG datasheet.pdf
26500 10#16 1#2 S BY RECP LC datasheet.pdf
10UF 35V 5X7MM 85C 1500H datasheet.pdf