AVX Corporation TRJA105K035RRJ
TRJA105K035RRJ picture photo
Mfg. Part Number
TRJA105K035RRJ
Brief Description
CAP TANT 1UF 35V 10% 1206
Datasheet Download
TRJA105K035RRJ.pdf
Availability of TRJA105K035RRJ
QUANTITY
TRJA105K035RRJ Order Process
Ship out your order
Specifications of TRJA105K035RRJ
Internal Part NumberEIS-TRJA105K035RRJ
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance1.0µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated35V
ESR (Equivalent Series Resistance)6.63 Ohm
TypeMolded
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max)0.071" (1.80mm)
Lead Spacing-
Manufacturer Size CodeA
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TRJA105K035RRJ
Related LinksTRJA105, TRJA105K035RRJ Datasheet, AVX Corporation Distributor
TRJA105K035RRJ Details Description
Related parts for TRJA105K035RRJ
PHOTODIODE PIN 660NM SMD datasheet.pdf
MEMORY CARD FLASH 30GB datasheet.pdf
CONN RECEPT 50POS DUAL 0.5MM SMD datasheet.pdf
CONV DC/DC 6A 7-14V 5V OUT datasheet.pdf
OPTOISOLTR 5KV TRANSISTOR 4-SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 50W datasheet.pdf
RES 583 OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 6POS INLINE PIN datasheet.pdf
HEATSINK 50X50X12MM XCUT T412 datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 37 Position Through Hole Solder datasheet.pdf
RES SMD 4.7K OHM 0.5% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONN BACKSHELL ADPT SZ 9A SLVR datasheet.pdf