AVX Corporation TRJD226K035RRJ
TRJD226K035RRJ picture photo
Mfg. Part Number
TRJD226K035RRJ
Brief Description
CAP TANT 22UF 35V 10% 2917
Datasheet Download
TRJD226K035RRJ.pdf
Availability of TRJD226K035RRJ
QUANTITY
TRJD226K035RRJ Order Process
Ship out your order
Specifications of TRJD226K035RRJ
Internal Part NumberEIS-TRJD226K035RRJ
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package500
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance22µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated35V
ESR (Equivalent Series Resistance)650 mOhm
TypeMolded
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2917 (7343 Metric)
Size / Dimension0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Height - Seated (Max)0.122" (3.10mm)
Lead Spacing-
Manufacturer Size CodeD
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TRJD226K035RRJ
Related LinksTRJD226, TRJD226K035RRJ Datasheet, AVX Corporation Distributor
TRJD226K035RRJ Details Description
Related parts for TRJD226K035RRJ
RES SMD 82 OHM 5% 1W 2512 datasheet.pdf
CAP CER 1000PF 100V NP0 0805 datasheet.pdf
CONN RCPT 26POS INLINE W/SKTS datasheet.pdf
CAP CER 2200PF 2KV RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 50W datasheet.pdf
LED GREEN CLEAR 3MM ROUND T/H datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 15 Position Through Hole Solder datasheet.pdf
TERM BLOCK datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLEX 32POS PINS datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 14 Circuit 0.374" (9.50mm) datasheet.pdf
ANVIL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 4POS PIN datasheet.pdf