Rohm Semiconductor TRR01MZPF1622
TRR01MZPF1622 picture photo
Mfg. Part Number
TRR01MZPF1622
Brief Description
RES SMD 16.2K OHM 1% 1/16W 0402
Datasheet Download
TRR01MZPF1622.pdf
Availability of TRR01MZPF1622
QUANTITY
TRR01MZPF1622 Order Process
Ship out your order
Specifications of TRR01MZPF1622
Internal Part NumberEIS-TRR01MZPF1622
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)16.2k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThick Film
FeaturesAnti-Sulfur
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.016" (0.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TRR01MZPF1622
Related LinksTRR01M, TRR01MZPF1622 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
TRR01MZPF1622 Details Description
Related parts for TRR01MZPF1622
IC GATE AND 4CH 2-INP 14-SSOP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 34POS .100 R/A PCB datasheet.pdf
IC DRIVER/RCVR QUAD BUS 28-PLCC datasheet.pdf
CONV DC/DC 1W 12VIN 12V DL 3KV datasheet.pdf
RES SMD 100 OHM 5% 2W MELF datasheet.pdf
CBL 40POS 0.5MM JMPR TYPE A 10" datasheet.pdf
EVAL MODULE FOR TPS43335 datasheet.pdf
CAP ALUM 3300UF 20% 450V SCREW datasheet.pdf
DIODE ARRAY SCHOTTKY 35V D2PAK datasheet.pdf
CONN FPC TOP 28POS 1.00MM R/A datasheet.pdf
FUSE BRD MNT 2.0A 125V SMD datasheet.pdf