Rohm Semiconductor TRR01MZPF2492
TRR01MZPF2492 picture photo
Mfg. Part Number
TRR01MZPF2492
Brief Description
RES SMD 24.9K OHM 1% 1/16W 0402
Datasheet Download
TRR01MZPF2492.pdf
Availability of TRR01MZPF2492
QUANTITY
TRR01MZPF2492 Order Process
Ship out your order
Specifications of TRR01MZPF2492
Internal Part NumberEIS-TRR01MZPF2492
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)24.9k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThick Film
FeaturesAnti-Sulfur
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.016" (0.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TRR01MZPF2492
Related LinksTRR01M, TRR01MZPF2492 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
TRR01MZPF2492 Details Description
Related parts for TRR01MZPF2492
HEADER COUPLER 5.08MM 12POS BK datasheet.pdf
CONN HEADER 22POS .100 RT/A SMD datasheet.pdf
IC REG CTRLR PWM CM 8SOIC datasheet.pdf
RES SMD 18.2K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN HEADER 64POS 2MM VERT SMD datasheet.pdf
CONN PLUG 4POS INLINE W/PINS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 50W datasheet.pdf
RES 10.7 OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 820UF 20% 200V SNAP datasheet.pdf
WIRE FERL INSUL datasheet.pdf
SSD M2 SATA 42MM 16GB PE SLC COM datasheet.pdf