Rohm Semiconductor TRR01MZPF2702
TRR01MZPF2702 picture photo
Mfg. Part Number
TRR01MZPF2702
Brief Description
RES SMD 27K OHM 1% 1/16W 0402
Datasheet Download
TRR01MZPF2702.pdf
Availability of TRR01MZPF2702
QUANTITY
TRR01MZPF2702 Order Process
Ship out your order
Specifications of TRR01MZPF2702
Internal Part NumberEIS-TRR01MZPF2702
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)27k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThick Film
FeaturesAnti-Sulfur
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.016" (0.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TRR01MZPF2702
Related LinksTRR01M, TRR01MZPF2702 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
TRR01MZPF2702 Details Description
Related parts for TRR01MZPF2702
HOOK-UP SOLID 24AWG RED 1000' datasheet.pdf
EPROM MCU/8BIT CMOS EMULATION CH datasheet.pdf
MODULE SDRAM 64MB 168-DIMM datasheet.pdf
IC OPAMP GP 1.7MHZ 8DIP datasheet.pdf
TVS DIODE 214VWM 344VC 1.5KE datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 37 Position Panel Mount, Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 50W datasheet.pdf
RES 39 OHM 2% 1/2W AXIAL datasheet.pdf
METAL INDENTING MACHINE .187 datasheet.pdf
CRYSTAL 26.000 MHZ SERIES SMT datasheet.pdf