Rohm Semiconductor TRR01MZPF2801
TRR01MZPF2801 picture photo
Mfg. Part Number
TRR01MZPF2801
Brief Description
RES SMD 2.8K OHM 1% 1/16W 0402
Datasheet Download
TRR01MZPF2801.pdf
Availability of TRR01MZPF2801
QUANTITY
TRR01MZPF2801 Order Process
Ship out your order
Specifications of TRR01MZPF2801
Internal Part NumberEIS-TRR01MZPF2801
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)2.8k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThick Film
FeaturesAnti-Sulfur
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.016" (0.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TRR01MZPF2801
Related LinksTRR01M, TRR01MZPF2801 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
TRR01MZPF2801 Details Description
Related parts for TRR01MZPF2801
CONN HSG PLUG 13POS STRGHT SCKT datasheet.pdf
CAP CER 1800PF 500V Y5P RADIAL datasheet.pdf
RES 49.9 OHM 1W 0.5% WW AXIAL datasheet.pdf
LIMIT SWELEVATOR DOOR datasheet.pdf
RES SMD 5.11K OHM 1% 0.15W 0705 datasheet.pdf
RES SMD 240 OHM 0.1% 0.15W 1505 datasheet.pdf
RES 887 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 27.4K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
IC CLOCK BUFFER datasheet.pdf
CONN RCPT 79POS WALL MNT SKT datasheet.pdf
712FXE4-SC-15 SWITCH datasheet.pdf
CAP FILM 200NF 5% 630VDC RAD datasheet.pdf