Rohm Semiconductor TRR01MZPF3162
TRR01MZPF3162 picture photo
Mfg. Part Number
TRR01MZPF3162
Brief Description
RES SMD 31.6K OHM 1% 1/16W 0402
Datasheet Download
TRR01MZPF3162.pdf
Availability of TRR01MZPF3162
QUANTITY
TRR01MZPF3162 Order Process
Ship out your order
Specifications of TRR01MZPF3162
Internal Part NumberEIS-TRR01MZPF3162
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)31.6k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThick Film
FeaturesAnti-Sulfur
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.016" (0.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TRR01MZPF3162
Related LinksTRR01M, TRR01MZPF3162 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
TRR01MZPF3162 Details Description
Related parts for TRR01MZPF3162
LED RED CLEAR 3MM ROUND T/H datasheet.pdf
CONN HEADER RT/A 12POS .100 TIN datasheet.pdf
RES 820 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 200K OHM 0.01% 1/8W 0805 datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SP3T 6A 125V datasheet.pdf
RES CHAS MNT 1K OHM 5% 1000W datasheet.pdf
RES 4.75K OHM 0.6W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 2.67K OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X35MM L-TAB datasheet.pdf
OSC MEMS 24.576MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
CAP CER 62PF 25V NP0 0402 datasheet.pdf