Rohm Semiconductor TRR01MZPF3322
TRR01MZPF3322 picture photo
Mfg. Part Number
TRR01MZPF3322
Brief Description
RES SMD 33.2K OHM 1% 1/16W 0402
Datasheet Download
TRR01MZPF3322.pdf
Availability of TRR01MZPF3322
QUANTITY
TRR01MZPF3322 Order Process
Ship out your order
Specifications of TRR01MZPF3322
Internal Part NumberEIS-TRR01MZPF3322
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)33.2k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThick Film
FeaturesAnti-Sulfur
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.016" (0.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TRR01MZPF3322
Related LinksTRR01M, TRR01MZPF3322 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
TRR01MZPF3322 Details Description
Related parts for TRR01MZPF3322
RES SMD 1.82K OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 22AWG SLATE 100' datasheet.pdf
CAP ALUM 100UF 20% 400V SNAP datasheet.pdf
CONN PLUG 10POS RT ANG W/SKTS datasheet.pdf
SWITCH SLIDE SPDT 6A 125V datasheet.pdf
IC FPGA 508 I/O 672FBGA datasheet.pdf
TERM BLOCK HEADER datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X15MM R-TAB T766 datasheet.pdf
RES SMD 910K OHM 1/4W 0604 WIDE datasheet.pdf
CONN RCPT 18POS BOX MNT PIN datasheet.pdf
CAP TANT 33UF 20% 15V 2214 datasheet.pdf
CONN SSL RCPT 3POS 4MM SOLDER datasheet.pdf