Rohm Semiconductor TRR01MZPF4020
TRR01MZPF4020 picture photo
Mfg. Part Number
TRR01MZPF4020
Brief Description
RES SMD 402 OHM 1% 1/16W 0402
Datasheet Download
TRR01MZPF4020.pdf
Availability of TRR01MZPF4020
QUANTITY
TRR01MZPF4020 Order Process
Ship out your order
Specifications of TRR01MZPF4020
Internal Part NumberEIS-TRR01MZPF4020
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)402
Tolerance±1%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThick Film
FeaturesAnti-Sulfur
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.016" (0.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TRR01MZPF4020
Related LinksTRR01M, TRR01MZPF4020 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
TRR01MZPF4020 Details Description
Related parts for TRR01MZPF4020
CONN EDGECARD 60POS DIP .125 SLD datasheet.pdf
IC NVSRAM 1MBIT 25NS 44TSOP datasheet.pdf
RES SMD 576 OHM 1% 1/5W 0603 datasheet.pdf
IC REG LDO 2.6V/2.7V 0.3A 6WDFN datasheet.pdf
RES 16.5 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES CHAS MNT 0.499 OHM 1% 20W datasheet.pdf
EPM95 LEGEND INSERT STARTER datasheet.pdf
CONN RCPT 5POS WALL MNT W/SKTS datasheet.pdf
CONN HDR 82POS 1.27MM SMD datasheet.pdf