Rohm Semiconductor TRR01MZPF4751
TRR01MZPF4751 picture photo
Mfg. Part Number
TRR01MZPF4751
Brief Description
RES SMD 4.75K OHM 1% 1/16W 0402
Datasheet Download
TRR01MZPF4751.pdf
Availability of TRR01MZPF4751
QUANTITY
TRR01MZPF4751 Order Process
Ship out your order
Specifications of TRR01MZPF4751
Internal Part NumberEIS-TRR01MZPF4751
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)4.75k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThick Film
FeaturesAnti-Sulfur
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.016" (0.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TRR01MZPF4751
Related LinksTRR01M, TRR01MZPF4751 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
TRR01MZPF4751 Details Description
Related parts for TRR01MZPF4751
CONN HEADER .100" 50POS DUAL TIN datasheet.pdf
CONN EDGECARD 140PS .100 EXTEND datasheet.pdf
IC VOLTAGE DIVIDER DGLT 8-UMAX datasheet.pdf
CONN HEADER R/A SGL 2POS GOLD datasheet.pdf
CAP ALUM 4.7UF 20% 350V RADIAL datasheet.pdf
SWITCH PIANO DIP 10POS SMD SHORT datasheet.pdf
CAP CER 120PF 200V X7R RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 150W datasheet.pdf
BOARD 78M6612 64PIN LQFP datasheet.pdf
ANT TWO-WAY 400-420MHZ 1/4W SFU datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X10MM L-TAB datasheet.pdf
RES SMD 390K OHM 0.5% 1/4W 0603 datasheet.pdf