Rohm Semiconductor TRR01MZPF6651
TRR01MZPF6651 picture photo
Mfg. Part Number
TRR01MZPF6651
Brief Description
RES SMD 6.65K OHM 1% 1/16W 0402
Datasheet Download
TRR01MZPF6651.pdf
Availability of TRR01MZPF6651
QUANTITY
TRR01MZPF6651 Order Process
Ship out your order
Specifications of TRR01MZPF6651
Internal Part NumberEIS-TRR01MZPF6651
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)6.65k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThick Film
FeaturesAnti-Sulfur
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.016" (0.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TRR01MZPF6651
Related LinksTRR01M, TRR01MZPF6651 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
TRR01MZPF6651 Details Description
Related parts for TRR01MZPF6651
TRIMMER 25K OHM 0.75W TH datasheet.pdf
CABLE TIE MNT PP #10 SCREW datasheet.pdf
CAP TANT 2.2UF 20V 10% 1411 datasheet.pdf
CONN RCPT 37POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
IC FLASH 4MBIT 55NS 48TSOP datasheet.pdf
INSERT FEMALE 5POS+1GND SCREW datasheet.pdf
CONN HEADER .050" 98POS datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X20MM L-TAB T766 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 2 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
CAP FILM 0.012UF 10% 275VAC RAD datasheet.pdf
CAP CER 0.60PF 25V NP0 0402 datasheet.pdf
FUSE GLASS 750MA 250VAC 5X20MM datasheet.pdf