Rohm Semiconductor TRR01MZPF8660
TRR01MZPF8660 picture photo
Mfg. Part Number
TRR01MZPF8660
Brief Description
RES SMD 866 OHM 1% 1/16W 0402
Datasheet Download
TRR01MZPF8660.pdf
Availability of TRR01MZPF8660
QUANTITY
TRR01MZPF8660 Order Process
Ship out your order
Specifications of TRR01MZPF8660
Internal Part NumberEIS-TRR01MZPF8660
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)866
Tolerance±1%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThick Film
FeaturesAnti-Sulfur
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.016" (0.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TRR01MZPF8660
Related LinksTRR01M, TRR01MZPF8660 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
TRR01MZPF8660 Details Description
Related parts for TRR01MZPF8660
TRANS NPN 80V 1A SOT223 datasheet.pdf
TRANS PNP 50V 0.3A TO-9 datasheet.pdf
LED EASYWHT WARM WHT 3000K 2SMD datasheet.pdf
IC SRAM 72MBIT 450MHZ 165FBGA datasheet.pdf
RES 110K OHM 1/20W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 12POS STRGHT W/PINS datasheet.pdf