Rohm Semiconductor TRR01MZPF9090
TRR01MZPF9090 picture photo
Mfg. Part Number
TRR01MZPF9090
Brief Description
RES SMD 909 OHM 1% 1/16W 0402
Datasheet Download
TRR01MZPF9090.pdf
Availability of TRR01MZPF9090
QUANTITY
TRR01MZPF9090 Order Process
Ship out your order
Specifications of TRR01MZPF9090
Internal Part NumberEIS-TRR01MZPF9090
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)909
Tolerance±1%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThick Film
FeaturesAnti-Sulfur
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.016" (0.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TRR01MZPF9090
Related LinksTRR01M, TRR01MZPF9090 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
TRR01MZPF9090 Details Description
Related parts for TRR01MZPF9090
CONN EDGE DUAL .100 PCB 50POS datasheet.pdf
CONN HEADR R/A LO-PRO 10POS GOLD datasheet.pdf
TRIMMER 220K OHM 0.5W PC PIN datasheet.pdf
BOARD EVALUATION FOR ISLA224P datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 50W datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 8POS SKT datasheet.pdf
SENSOR DISTRIBUTOR datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS .156" datasheet.pdf
CONN HEADER 1MM 32POS datasheet.pdf
MODULE PWR ENTRY FUSE FILTER 10A datasheet.pdf
FIXED IND 100UH 1.8A 120 MOHM TH datasheet.pdf
1500UF 450V 76X105MM 105C 5000H datasheet.pdf