Rohm Semiconductor TRR01MZPF9090
TRR01MZPF9090 picture photo
Mfg. Part Number
TRR01MZPF9090
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 909 OHM 1% 1/16W 0402
Datasheet Download
TRR01MZPF9090.pdf
Availability of TRR01MZPF9090
QUANTITY
TRR01MZPF9090 Order Process
Ship out your order
Specifications of TRR01MZPF9090
Internal Part NumberEIS-TRR01MZPF9090
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured ProductTRR Series Sulfur Tolerant Chip Resistors
Standard Package10,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesTRR
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)909
Tolerance±1%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThick Film
FeaturesAnti-Sulfur
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.016" (0.40mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TRR01MZPF9090
Related LinksTRR01M, TRR01MZPF9090 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
TRR01MZPF9090 Details Description
Related parts for TRR01MZPF9090
WIRE MARKER B/Y .16-.39"1000PC datasheet.pdf
CARD EDGE 72POS DL .100X.200 BLK datasheet.pdf
CONN RCPT 32POS WALL MNT W/SKTS datasheet.pdf
Connector Receptacle 42 Position 0.079" (2.00mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 150W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 100W datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 26POS PIN datasheet.pdf
RES 40.2 OHM 1/2W .1% AXIAL datasheet.pdf
MOD LASER CML 100GHZ 200KM datasheet.pdf
RES SMD 1.78K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
ANTI-VIB NYLON GLD 16MM BLK datasheet.pdf