Rohm Semiconductor TRR01MZPF9762
TRR01MZPF9762 picture photo
Mfg. Part Number
TRR01MZPF9762
Brief Description
RES SMD 97.6K OHM 1% 1/16W 0402
Datasheet Download
TRR01MZPF9762.pdf
Availability of TRR01MZPF9762
QUANTITY
TRR01MZPF9762 Order Process
Ship out your order
Specifications of TRR01MZPF9762
Internal Part NumberEIS-TRR01MZPF9762
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)97.6k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThick Film
FeaturesAnti-Sulfur
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.016" (0.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TRR01MZPF9762
Related LinksTRR01M, TRR01MZPF9762 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
TRR01MZPF9762 Details Description
Related parts for TRR01MZPF9762
CAP ALUM 680UF 20% 16V RADIAL datasheet.pdf
IC FPGA 274 I/O 356BGA datasheet.pdf
CONN EDGECARD 80POS .100 EXTEND datasheet.pdf
IC BUS BUFFER 3ST QUAD 14SO datasheet.pdf
RES SMD 82K OHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 100POS BOX MT SCKT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 25W datasheet.pdf
Connector Receptacle 34 Position 0.100" (2.54mm) Gold Surface Mount, Right Angle datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 3POS PIN datasheet.pdf
IC SLOTTED HDR ASSY datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 200W datasheet.pdf