Rohm Semiconductor TRR01MZPJ121
TRR01MZPJ121 picture photo
Mfg. Part Number
TRR01MZPJ121
Brief Description
RES SMD 120 OHM 5% 1/16W 0402
Datasheet Download
TRR01MZPJ121.pdf
Availability of TRR01MZPJ121
QUANTITY
TRR01MZPJ121 Order Process
Ship out your order
Specifications of TRR01MZPJ121
Internal Part NumberEIS-TRR01MZPJ121
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)120
Tolerance±5%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThick Film
FeaturesAnti-Sulfur
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.016" (0.40mm)