Rohm Semiconductor TRR01MZPJ244
TRR01MZPJ244 picture photo
Mfg. Part Number
TRR01MZPJ244
Brief Description
RES SMD 240K OHM 5% 1/16W 0402
Datasheet Download
TRR01MZPJ244.pdf
Availability of TRR01MZPJ244
QUANTITY
TRR01MZPJ244 Order Process
Ship out your order
Specifications of TRR01MZPJ244
Internal Part NumberEIS-TRR01MZPJ244
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)240k
Tolerance±5%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThick Film
FeaturesAnti-Sulfur
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.016" (0.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TRR01MZPJ244
Related LinksTRR01M, TRR01MZPJ244 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
TRR01MZPJ244 Details Description
Related parts for TRR01MZPJ244
RES SMD 511K OHM 1% 3/4W 2010 datasheet.pdf
FAN BLOWER 44X15MM 12VDC WIRE datasheet.pdf
CAP CER 1000PF 100V U2J 1206 datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 19POS STR 5.08MM datasheet.pdf
IC D-TYPE POS TRG SNGL 6XSON datasheet.pdf
IC FPGA 418 I/O 676FBGA datasheet.pdf
CAP TANT 150UF 10% 6V AXIAL datasheet.pdf
CAP POLYMER 100UF 20% 50V SMD datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 37 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf