Rohm Semiconductor TRR01MZPJ683
TRR01MZPJ683 picture photo
Mfg. Part Number
TRR01MZPJ683
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 68K OHM 5% 1/16W 0402
Datasheet Download
TRR01MZPJ683.pdf
Availability of TRR01MZPJ683
QUANTITY
TRR01MZPJ683 Order Process
Ship out your order
Specifications of TRR01MZPJ683
Internal Part NumberEIS-TRR01MZPJ683
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured ProductTRR Series Sulfur Tolerant Chip Resistors
Standard Package10,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesTRR
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)68k
Tolerance±5%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThick Film
FeaturesAnti-Sulfur
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.016" (0.40mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TRR01MZPJ683
Related LinksTRR01M, TRR01MZPJ683 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
TRR01MZPJ683 Details Description
Related parts for TRR01MZPJ683
IC SW QUAD ANLG CMOS SPST 16-DIP datasheet.pdf
RES SMD 47 OHM 0.05% 1/8W 0805 datasheet.pdf
THERMISTOR PTC 1.8K OHM 5% 0805 datasheet.pdf
CONN MALE M12 4POS R/A 2M CABLE datasheet.pdf
INDICATOR 110V 14MM FLUSH YELLOW datasheet.pdf
RES CHAS MNT 51.1 OHM 1% 5W datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X15MM L-TAB T412 datasheet.pdf
381 TB SOCKET VERTICAL datasheet.pdf
CONN FPC/FFC 22POS .5MM datasheet.pdf