Rohm Semiconductor TRR03EZPF1000
TRR03EZPF1000 picture photo
Mfg. Part Number
TRR03EZPF1000
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 100 OHM 1% 1/10W 0603
Datasheet Download
TRR03EZPF1000.pdf
Availability of TRR03EZPF1000
QUANTITY
TRR03EZPF1000 Order Process
Ship out your order
Specifications of TRR03EZPF1000
Internal Part NumberEIS-TRR03EZPF1000
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured ProductTRR Series Sulfur Tolerant Chip Resistors
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesTRR
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)100
Tolerance±1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThick Film
FeaturesAnti-Sulfur
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TRR03EZPF1000
Related LinksTRR03E, TRR03EZPF1000 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
TRR03EZPF1000 Details Description
Related parts for TRR03EZPF1000
DIODE SCHOTTKY 100V 3.5A DPAK datasheet.pdf
RES 6.0K OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 2.32K OHM 0.5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
SENSOR 1000PSIS 1/4 NPT 5V MINI datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE SPST 30A 48V datasheet.pdf
CONN PLUG 5POS INLINE W/SKTS datasheet.pdf
CAP CER 3.0PF 25V NP0 0201 datasheet.pdf
CAP FILM 10000PF 5% 63VDC RADIAL datasheet.pdf
IC FPGA 97 I/O 144TQFP datasheet.pdf
RES 23.7K OHM 1/8W .5% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 26POS BOX MNT PIN datasheet.pdf