Rohm Semiconductor TRR03EZPF1152
TRR03EZPF1152 picture photo
Mfg. Part Number
TRR03EZPF1152
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 11.5K OHM 1% 1/10W 0603
Datasheet Download
TRR03EZPF1152.pdf
Availability of TRR03EZPF1152
QUANTITY
TRR03EZPF1152 Order Process
Ship out your order
Specifications of TRR03EZPF1152
Internal Part NumberEIS-TRR03EZPF1152
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured ProductTRR Series Sulfur Tolerant Chip Resistors
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesTRR
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)11.5k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThick Film
FeaturesAnti-Sulfur
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TRR03EZPF1152
Related LinksTRR03E, TRR03EZPF1152 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
TRR03EZPF1152 Details Description
Related parts for TRR03EZPF1152
CONV DCDC HIEFF 2.75VOUT 40W OVP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 40POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 200V 450A DO200AA datasheet.pdf
CA 2MM OFNR 62.5/125,LC SEC RED datasheet.pdf
CONV DC/DC 1W 12VIN 05VOUT datasheet.pdf
SL TERM CRP F BOX 50 SAU 24-30 datasheet.pdf
TERM BLOCK datasheet.pdf
CABLE DUCT COUPLER datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X25MM L-TAB datasheet.pdf
500 TB PLU PLU DOWN/SIDE datasheet.pdf
CIR BRKR 10A 32VDC ROCKER datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 3.3V SMD datasheet.pdf