Rohm Semiconductor TRR03EZPF1272
TRR03EZPF1272 picture photo
Mfg. Part Number
TRR03EZPF1272
Brief Description
RES SMD 12.7K OHM 1% 1/10W 0603
Datasheet Download
TRR03EZPF1272.pdf
Availability of TRR03EZPF1272
QUANTITY
TRR03EZPF1272 Order Process
Ship out your order
Specifications of TRR03EZPF1272
Internal Part NumberEIS-TRR03EZPF1272
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)12.7k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThick Film
FeaturesAnti-Sulfur
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TRR03EZPF1272
Related LinksTRR03E, TRR03EZPF1272 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
TRR03EZPF1272 Details Description
Related parts for TRR03EZPF1272
KIT CAP RF .1-2.0PF 0605 SMD datasheet.pdf
CARDEDGE 20POS DL .156 GREEN PCB datasheet.pdf
CONN PLUG 20POS .5MM DUAL SMT datasheet.pdf
CAP CER 3PF 500V NP0 1111 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 50W datasheet.pdf
RES 5.11 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 14POS INLINE W/PINS datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
DIODE ZENER 13V 2W SMBJ datasheet.pdf
IC OSC VCXO DUAL FREQ 6-CLCC datasheet.pdf
CAP FILM 0.022UF 5% 1600VDC AXIA datasheet.pdf