Rohm Semiconductor TRR03EZPF1500
TRR03EZPF1500 picture photo
Mfg. Part Number
TRR03EZPF1500
Brief Description
RES SMD 150 OHM 1% 1/10W 0603
Datasheet Download
TRR03EZPF1500.pdf
Availability of TRR03EZPF1500
QUANTITY
TRR03EZPF1500 Order Process
Ship out your order
Specifications of TRR03EZPF1500
Internal Part NumberEIS-TRR03EZPF1500
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)150
Tolerance±1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThick Film
FeaturesAnti-Sulfur
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TRR03EZPF1500
Related LinksTRR03E, TRR03EZPF1500 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
TRR03EZPF1500 Details Description
Related parts for TRR03EZPF1500
CONN RECEPT 120POS R/A T/H datasheet.pdf
IC RTC CLK/CALENDAR PAR 34-PCM datasheet.pdf
RES SMD 1.8K OHM 5% 1/20W 0201 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
IC DIFF LINE DRIVER H-S 8-SOIC datasheet.pdf
IC DAC 10BIT OCTAL VOUT 16-MSOP datasheet.pdf
CONN RCPT 4POS INLINE W/SKTS datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 20POS VERT 5MM datasheet.pdf
PNL MNT 20MA RED W/WIRE 6" datasheet.pdf
CONN RCPT 7POS WALL MNT W/SKTS datasheet.pdf
INSERT FMALE 7P+1GND CRIMP 100PC datasheet.pdf
CAP MICA 27PF 5% 4KV SMD datasheet.pdf