Rohm Semiconductor TRR03EZPF1580
TRR03EZPF1580 picture photo
Mfg. Part Number
TRR03EZPF1580
Brief Description
RES SMD 158 OHM 1% 1/10W 0603
Datasheet Download
TRR03EZPF1580.pdf
Availability of TRR03EZPF1580
QUANTITY
TRR03EZPF1580 Order Process
Ship out your order
Specifications of TRR03EZPF1580
Internal Part NumberEIS-TRR03EZPF1580
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)158
Tolerance±1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThick Film
FeaturesAnti-Sulfur
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TRR03EZPF1580
Related LinksTRR03E, TRR03EZPF1580 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
TRR03EZPF1580 Details Description
Related parts for TRR03EZPF1580
SWITCH PUSH SPDT 0.4VA 28V datasheet.pdf
CONN RCPT 22POS .100" DUAL HORZ datasheet.pdf
RES ARRAY 10 RES 500 OHM 20SSOP datasheet.pdf
IC ANALOG SWITCH SPST 8SOIC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 150W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 50W datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SPDT 5A 120V datasheet.pdf