Rohm Semiconductor TRR03EZPF1691
TRR03EZPF1691 picture photo
Mfg. Part Number
TRR03EZPF1691
Brief Description
RES SMD 1.69K OHM 1% 1/10W 0603
Datasheet Download
TRR03EZPF1691.pdf
Availability of TRR03EZPF1691
QUANTITY
TRR03EZPF1691 Order Process
Ship out your order
Specifications of TRR03EZPF1691
Internal Part NumberEIS-TRR03EZPF1691
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1.69k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThick Film
FeaturesAnti-Sulfur
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TRR03EZPF1691
Related LinksTRR03E, TRR03EZPF1691 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
TRR03EZPF1691 Details Description
Related parts for TRR03EZPF1691
DIODE ZENER 43V 500MW DO35 datasheet.pdf
RES 340K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 267KOHM 0.25% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN HDR STR STACK 58POS 2MM SMD datasheet.pdf
IC CLK BUF DDR 233MHZ 1CIRC datasheet.pdf
FIXED IND 2.6NH 450MA 300 MOHM datasheet.pdf
TERM BLOCK RISING CLAMP 11POS datasheet.pdf
CIR BRKR THRM 1A 250VAC 50VDC datasheet.pdf