Rohm Semiconductor TRR03EZPF1692
TRR03EZPF1692 picture photo
Mfg. Part Number
TRR03EZPF1692
Brief Description
RES SMD 16.9K OHM 1% 1/10W 0603
Datasheet Download
TRR03EZPF1692.pdf
Availability of TRR03EZPF1692
QUANTITY
TRR03EZPF1692 Order Process
Ship out your order
Specifications of TRR03EZPF1692
Internal Part NumberEIS-TRR03EZPF1692
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)16.9k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThick Film
FeaturesAnti-Sulfur
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TRR03EZPF1692
Related LinksTRR03E, TRR03EZPF1692 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
TRR03EZPF1692 Details Description
Related parts for TRR03EZPF1692
RES 22 OHM 3W 5% AXIAL datasheet.pdf
IC TXRX RS232/423 OCTAL 28-DIP datasheet.pdf
CARDEDGE 44POS DUAL .125 GREEN datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
REG SW WIDE-VIN 1.5A ADJ HRZ SMD datasheet.pdf
RES ARRAY 15 RES 6.8K OHM 16SOIC datasheet.pdf
CONN D-SUB RCPT HSING 36C4 MIX datasheet.pdf
TAPE POLY FOAM 2" X 5YD datasheet.pdf
RES 24.3K OHM 1% 1/8W AXIAL datasheet.pdf
RES 2.9K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf