Rohm Semiconductor TRR03EZPF2372
TRR03EZPF2372 picture photo
Mfg. Part Number
TRR03EZPF2372
Brief Description
RES SMD 23.7K OHM 1% 1/10W 0603
Datasheet Download
TRR03EZPF2372.pdf
Availability of TRR03EZPF2372
QUANTITY
TRR03EZPF2372 Order Process
Ship out your order
Specifications of TRR03EZPF2372
Internal Part NumberEIS-TRR03EZPF2372
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)23.7k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThick Film
FeaturesAnti-Sulfur
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TRR03EZPF2372
Related LinksTRR03E, TRR03EZPF2372 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
TRR03EZPF2372 Details Description
Related parts for TRR03EZPF2372
CONN EDGECARD 12POS DIP .100 SLD datasheet.pdf