Rohm Semiconductor TRR03EZPF2401
TRR03EZPF2401 picture photo
Mfg. Part Number
TRR03EZPF2401
Brief Description
RES SMD 2.4K OHM 1% 1/10W 0603
Datasheet Download
TRR03EZPF2401.pdf
Availability of TRR03EZPF2401
QUANTITY
TRR03EZPF2401 Order Process
Ship out your order
Specifications of TRR03EZPF2401
Internal Part NumberEIS-TRR03EZPF2401
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)2.4k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThick Film
FeaturesAnti-Sulfur
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TRR03EZPF2401
Related LinksTRR03E, TRR03EZPF2401 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
TRR03EZPF2401 Details Description
Related parts for TRR03EZPF2401
CAP FILM 8200PF 5% 800VDC RADIAL datasheet.pdf
IC SWITCH QUAD SPST 16DIP datasheet.pdf
IC SW TRILITHIC D210MOHM PDSO28 datasheet.pdf
CONN EDGECARD EXTEND 20POS .156 datasheet.pdf
CAP CER 1500PF 100V X7R 0603 datasheet.pdf
CONN HEADER 4POS VERT .156 GOLD datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 4KB FLASH 32LQFP datasheet.pdf
DIE ELECTRICAL INDENTOR datasheet.pdf
SHEET ECE089 datasheet.pdf
CONN PLUG 5POS INLINE SKT datasheet.pdf