Rohm Semiconductor TRR03EZPF2402
TRR03EZPF2402 picture photo
Mfg. Part Number
TRR03EZPF2402
Brief Description
RES SMD 24K OHM 1% 1/10W 0603
Datasheet Download
TRR03EZPF2402.pdf
Availability of TRR03EZPF2402
QUANTITY
TRR03EZPF2402 Order Process
Ship out your order
Specifications of TRR03EZPF2402
Internal Part NumberEIS-TRR03EZPF2402
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)24k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThick Film
FeaturesAnti-Sulfur
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TRR03EZPF2402
Related LinksTRR03E, TRR03EZPF2402 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
TRR03EZPF2402 Details Description
Related parts for TRR03EZPF2402
FIXED IND 680NH 760MA 260 MOHM datasheet.pdf
CONN RCPT 94POS .100" DUAL TIN datasheet.pdf
CONN RCPT 4POS .100 DL STR PCB datasheet.pdf
MEMORY CARD MICROSD 2GB datasheet.pdf
JACK SCREW HEX SLOTTED 4-40 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 100W datasheet.pdf
RES 13.3K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
ENCODER datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 9 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
Connector Socket 32 Position 0.070" (1.78mm) Gold Through Hole datasheet.pdf