Rohm Semiconductor TRR03EZPF2430
TRR03EZPF2430 picture photo
Mfg. Part Number
TRR03EZPF2430
Brief Description
RES SMD 243 OHM 1% 1/10W 0603
Datasheet Download
TRR03EZPF2430.pdf
Availability of TRR03EZPF2430
QUANTITY
TRR03EZPF2430 Order Process
Ship out your order
Specifications of TRR03EZPF2430
Internal Part NumberEIS-TRR03EZPF2430
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)243
Tolerance±1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThick Film
FeaturesAnti-Sulfur
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TRR03EZPF2430
Related LinksTRR03E, TRR03EZPF2430 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
TRR03EZPF2430 Details Description
Related parts for TRR03EZPF2430
RES SMD 6.8 OHM 5% 1/8W 0805 datasheet.pdf