Rohm Semiconductor TRR03EZPF2491
TRR03EZPF2491 picture photo
Mfg. Part Number
TRR03EZPF2491
Brief Description
RES SMD 2.49K OHM 1% 1/10W 0603
Datasheet Download
TRR03EZPF2491.pdf
Availability of TRR03EZPF2491
QUANTITY
TRR03EZPF2491 Order Process
Ship out your order
Specifications of TRR03EZPF2491
Internal Part NumberEIS-TRR03EZPF2491
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)2.49k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThick Film
FeaturesAnti-Sulfur
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TRR03EZPF2491
Related LinksTRR03E, TRR03EZPF2491 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
TRR03EZPF2491 Details Description
Related parts for TRR03EZPF2491
CAP CER 9.1PF 50V NP0 0402 datasheet.pdf
MODULE MALE 3POS CRIMP datasheet.pdf
BOARD REFERENCE DESIGN P1020 datasheet.pdf
LABEL ID PRODUCTS datasheet.pdf
FUSE BOARD MOUNT 3.5A 125VAC/VDC datasheet.pdf
CABLE 3POS datasheet.pdf
SWITCH PUSH SPST-NC 3A 125V datasheet.pdf
HEATSINK 54X54X12MM XCUT T766 datasheet.pdf
VARISTOR 22V 30A 0603 datasheet.pdf
SPARE RECEIVER datasheet.pdf
RES SMD 34.8 OHM 1% 1W 0207 datasheet.pdf