Rohm Semiconductor TRR03EZPF3092
TRR03EZPF3092 picture photo
Mfg. Part Number
TRR03EZPF3092
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 30.9K OHM 1% 1/10W 0603
Datasheet Download
TRR03EZPF3092.pdf
Availability of TRR03EZPF3092
QUANTITY
TRR03EZPF3092 Order Process
Ship out your order
Specifications of TRR03EZPF3092
Internal Part NumberEIS-TRR03EZPF3092
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured ProductTRR Series Sulfur Tolerant Chip Resistors
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesTRR
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)30.9k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThick Film
FeaturesAnti-Sulfur
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TRR03EZPF3092
Related LinksTRR03E, TRR03EZPF3092 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
TRR03EZPF3092 Details Description
Related parts for TRR03EZPF3092
MOSFET 2N-CH 28V 4.1A 8-TSSOP datasheet.pdf
MOSFET N-CH 20V 9.5A 6-MICROFET datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET 40POS GOLD datasheet.pdf
RES SMD 78.7K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
MINIFIT SR HDR ASSY 125 CLIP datasheet.pdf
MF SMC RA HDR W/O CLIP TIN 14CKT datasheet.pdf
XBEE BATTERY HOLDER D-SIZE 6CELL datasheet.pdf
HEATSHRINK 5"-48" BLACK datasheet.pdf
DIODE ZENER 9.1V 2W SMBG datasheet.pdf
IC OSC CLOCK QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
CAP ALUM 6800UF 20% 63V SNAP datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 4POS STRGHT SKT datasheet.pdf