Rohm Semiconductor TRR03EZPF3163
TRR03EZPF3163 picture photo
Mfg. Part Number
TRR03EZPF3163
Brief Description
RES SMD 316K OHM 1% 1/10W 0603
Datasheet Download
TRR03EZPF3163.pdf
Availability of TRR03EZPF3163
QUANTITY
TRR03EZPF3163 Order Process
Ship out your order
Specifications of TRR03EZPF3163
Internal Part NumberEIS-TRR03EZPF3163
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)316k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThick Film
FeaturesAnti-Sulfur
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TRR03EZPF3163
Related LinksTRR03E, TRR03EZPF3163 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
TRR03EZPF3163 Details Description
Related parts for TRR03EZPF3163
CAP CER 0.039UF 50V X7R 0603 datasheet.pdf
CONN HEADER 92POS .100" DL GOLD datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 15 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
IC SELECTOR/MUX 3ST 16-TSSOP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 75W datasheet.pdf
DIODE ZENER 4.7V 1.3W DO41 datasheet.pdf
IMP CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
CAP ALUM 3300UF 20% 10V RADIAL datasheet.pdf