Rohm Semiconductor TRR03EZPF3480
TRR03EZPF3480 picture photo
Mfg. Part Number
TRR03EZPF3480
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 348 OHM 1% 1/10W 0603
Datasheet Download
TRR03EZPF3480.pdf
Availability of TRR03EZPF3480
QUANTITY
TRR03EZPF3480 Order Process
Ship out your order
Specifications of TRR03EZPF3480
Internal Part NumberEIS-TRR03EZPF3480
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured ProductTRR Series Sulfur Tolerant Chip Resistors
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesTRR
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)348
Tolerance±1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThick Film
FeaturesAnti-Sulfur
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TRR03EZPF3480
Related LinksTRR03E, TRR03EZPF3480 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
TRR03EZPF3480 Details Description
Related parts for TRR03EZPF3480
RES SMD 84.5 OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 600V 4A TO263AB datasheet.pdf
RES SMD 56 OHM 0.25% 1/16W 0402 datasheet.pdf
IC CPLD 128MC 15NS 84PLCC datasheet.pdf
RES 392K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 2.7K OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
MCU ARM 768KB FLASH 100LQFP datasheet.pdf
CAP TANT 33UF 10% 10V AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 16.2K OHM 1% 1/5W 1005 datasheet.pdf
CAP ALUM 1000UF 20% 25V RADIAL datasheet.pdf
CONN ARRAY MALE 400POS SMD datasheet.pdf