Rohm Semiconductor TRR03EZPF3482
TRR03EZPF3482 picture photo
Mfg. Part Number
TRR03EZPF3482
Brief Description
RES SMD 34.8K OHM 1% 1/10W 0603
Datasheet Download
TRR03EZPF3482.pdf
Availability of TRR03EZPF3482
QUANTITY
TRR03EZPF3482 Order Process
Ship out your order
Specifications of TRR03EZPF3482
Internal Part NumberEIS-TRR03EZPF3482
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)34.8k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThick Film
FeaturesAnti-Sulfur
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TRR03EZPF3482
Related LinksTRR03E, TRR03EZPF3482 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
TRR03EZPF3482 Details Description
Related parts for TRR03EZPF3482
RELAY TELECOM DPDT 2A 24V datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 9 Position Through Hole Wire Wrap datasheet.pdf
CAP ALUM 39UF 20% 10V RADIAL datasheet.pdf
RES SMD 2.05KOHM 0.25% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CAP ALUM 0.22UF 20% 63V SMD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 40POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN PLUG 8POS INLINE W/PINS datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 16POS VERT 5MM datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 18POS SKT datasheet.pdf
DIODE ZENER 8.2V 2W SMBJ datasheet.pdf
RES SMD 17.8 OHM 0.5% 1/8W 0805 datasheet.pdf