Rohm Semiconductor TRR03EZPF4420
TRR03EZPF4420 picture photo
Mfg. Part Number
TRR03EZPF4420
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 442 OHM 1% 1/10W 0603
Datasheet Download
TRR03EZPF4420.pdf
Availability of TRR03EZPF4420
QUANTITY
TRR03EZPF4420 Order Process
Ship out your order
Specifications of TRR03EZPF4420
Internal Part NumberEIS-TRR03EZPF4420
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured ProductTRR Series Sulfur Tolerant Chip Resistors
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesTRR
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)442
Tolerance±1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThick Film
FeaturesAnti-Sulfur
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TRR03EZPF4420
Related LinksTRR03E, TRR03EZPF4420 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
TRR03EZPF4420 Details Description
Related parts for TRR03EZPF4420
DIN CONN HEADER 64POS 2ROW R/A datasheet.pdf
FIXED IND 2UH 5.4A 15 MOHM SMD datasheet.pdf
RES SMD 62 OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
RES SMD 294K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 100V 2A DO220AA datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 66W datasheet.pdf
CAP FILM 0.033UF 5% 630VDC RAD datasheet.pdf
RES 90 OHM 0.6W 0.1% RADIAL datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
TERM RING INS 12-10AWG datasheet.pdf
CAP CER 3.9PF 100V NP0 0402 datasheet.pdf