Rohm Semiconductor TRR03EZPF6202
TRR03EZPF6202 picture photo
Mfg. Part Number
TRR03EZPF6202
Brief Description
RES SMD 62K OHM 1% 1/10W 0603
Datasheet Download
TRR03EZPF6202.pdf
Availability of TRR03EZPF6202
QUANTITY
TRR03EZPF6202 Order Process
Ship out your order
Specifications of TRR03EZPF6202
Internal Part NumberEIS-TRR03EZPF6202
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)62k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThick Film
FeaturesAnti-Sulfur
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TRR03EZPF6202
Related LinksTRR03E, TRR03EZPF6202 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
TRR03EZPF6202 Details Description
Related parts for TRR03EZPF6202
OSC XO 18.869MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
IC OPAMP VFB 200MHZ TSOT23-5 datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 21POS VERT 3.5MM datasheet.pdf
CAP CER 7.5PF 25V NP0 0402 datasheet.pdf
CBL ASSY MINI DIN MALE R/A 5POS datasheet.pdf
RES 1.21K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 32POS PIN datasheet.pdf
RES 3.9K OHM 1/2W 5% AXIAL datasheet.pdf
3P 8C 2W VERT XCHD LEFT WK datasheet.pdf
MODULE DDR2 SDRAM 2GB 200SODIMM datasheet.pdf
CONNECTOR 48POS STRT TERM DIN datasheet.pdf