Rohm Semiconductor TRR03EZPF8062
TRR03EZPF8062 picture photo
Mfg. Part Number
TRR03EZPF8062
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 80.6K OHM 1% 1/10W 0603
Datasheet Download
TRR03EZPF8062.pdf
Availability of TRR03EZPF8062
QUANTITY
TRR03EZPF8062 Order Process
Ship out your order
Specifications of TRR03EZPF8062
Internal Part NumberEIS-TRR03EZPF8062
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured ProductTRR Series Sulfur Tolerant Chip Resistors
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesTRR
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)80.6k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThick Film
FeaturesAnti-Sulfur
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TRR03EZPF8062
Related LinksTRR03E, TRR03EZPF8062 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
TRR03EZPF8062 Details Description
Related parts for TRR03EZPF8062
IC ADC 16BIT 200KSPS 28SSOP datasheet.pdf
IC SGL CH CODEC LP LV 30-TSSOP datasheet.pdf
CAP MICA 620PF 2% 100V 1812 datasheet.pdf
RES SMD 3.16 OHM 1% 1/2W 1206 datasheet.pdf
CONN PLUG 140POS FH .8MM BRD-BRD datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 10POS PIN datasheet.pdf
FIXED IND 270NH 450MA 210 MOHM datasheet.pdf
CAP ALUM 22000UF 150V SCREW datasheet.pdf
MODEL 412 TAP SWITCH 50A 300V datasheet.pdf
CONN EDGECARD 130POS .100" datasheet.pdf
MOSFET N-CH 30V PWR33 datasheet.pdf