Rohm Semiconductor TRR03EZPF9311
TRR03EZPF9311 picture photo
Mfg. Part Number
TRR03EZPF9311
Brief Description
RES SMD 9.31K OHM 1% 1/10W 0603
Datasheet Download
TRR03EZPF9311.pdf
Availability of TRR03EZPF9311
QUANTITY
TRR03EZPF9311 Order Process
Ship out your order
Specifications of TRR03EZPF9311
Internal Part NumberEIS-TRR03EZPF9311
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)9.31k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThick Film
FeaturesAnti-Sulfur
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TRR03EZPF9311
Related LinksTRR03E, TRR03EZPF9311 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
TRR03EZPF9311 Details Description
Related parts for TRR03EZPF9311
RES SMD 680K OHM 5% 1/20W 0201 datasheet.pdf
CAP CER 4.7PF 200V NP0 0603 datasheet.pdf
CAP ALUM 15000UF 20% 350V SCREW datasheet.pdf
RES 9.10K OHM 1W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC FPGA 34 I/O 44PLCC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 66W datasheet.pdf
SWITCH ROCKER DPDT 3A 125V datasheet.pdf
CONN EDGE .100 130POS DR LOW P datasheet.pdf
ZSFP+ STACKED WMETAL W4 LP datasheet.pdf
RES 182K OHM 0.6W 1% AXIAL datasheet.pdf