Rohm Semiconductor TRR03EZPF9760
TRR03EZPF9760 picture photo
Mfg. Part Number
TRR03EZPF9760
Brief Description
RES SMD 976 OHM 1% 1/10W 0603
Datasheet Download
TRR03EZPF9760.pdf
Availability of TRR03EZPF9760
QUANTITY
TRR03EZPF9760 Order Process
Ship out your order
Specifications of TRR03EZPF9760
Internal Part NumberEIS-TRR03EZPF9760
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)976
Tolerance±1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThick Film
FeaturesAnti-Sulfur
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TRR03EZPF9760
Related LinksTRR03E, TRR03EZPF9760 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
TRR03EZPF9760 Details Description
Related parts for TRR03EZPF9760
CONN EDGECARD 120POS .100 EYELET datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS .156 EXTEND datasheet.pdf
IC TXRX RS485/422 10MBPS 8-DIP datasheet.pdf
IC REG LDO 5V 1A 8SOIC datasheet.pdf
Connector Receptacle 23 Position 0.079" (2.00mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 66W datasheet.pdf
TRANSISTOR NPN 20V 2A SOT1061 datasheet.pdf
RES 250 OHM 0.6W 0.01% RADIAL datasheet.pdf
350 TB PLUGGABLE PLUG datasheet.pdf
BNC PLUG TO BNC PLUG 1694A 30M datasheet.pdf