Rohm Semiconductor TRR03EZPJ223
TRR03EZPJ223 picture photo
Mfg. Part Number
TRR03EZPJ223
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 22K OHM 5% 1/10W 0603
Datasheet Download
TRR03EZPJ223.pdf
Availability of TRR03EZPJ223
QUANTITY
TRR03EZPJ223 Order Process
Ship out your order
Specifications of TRR03EZPJ223
Internal Part NumberEIS-TRR03EZPJ223
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured ProductTRR Series Sulfur Tolerant Chip Resistors
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesTRR
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)22k
Tolerance±5%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThick Film
FeaturesAnti-Sulfur
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TRR03EZPJ223
Related LinksTRR03E, TRR03EZPJ223 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
TRR03EZPJ223 Details Description
Related parts for TRR03EZPJ223
RELAY GEN PURPOSE SPST 16A 18V datasheet.pdf
RES SMD 475 OHM 0.25% 1/4W 1206 datasheet.pdf
RES SMD 2.4K OHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
LED 5MM VERT HE DIFF ORN PC MNT datasheet.pdf
CABLE JUMPER 1MM .178M 35POS datasheet.pdf
RES 4.42 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONTROL TEMP/PROC 24V PANEL MT datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 5V 2A 10W datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 0.4VA 28V datasheet.pdf
CAP CER 1.8PF 50V NP0 0402 datasheet.pdf