Rohm Semiconductor TRR03EZPJ271
TRR03EZPJ271 picture photo
Mfg. Part Number
TRR03EZPJ271
Brief Description
RES SMD 270 OHM 5% 1/10W 0603
Datasheet Download
TRR03EZPJ271.pdf
Availability of TRR03EZPJ271
QUANTITY
TRR03EZPJ271 Order Process
Ship out your order
Specifications of TRR03EZPJ271
Internal Part NumberEIS-TRR03EZPJ271
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)270
Tolerance±5%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThick Film
FeaturesAnti-Sulfur
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TRR03EZPJ271
Related LinksTRR03E, TRR03EZPJ271 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
TRR03EZPJ271 Details Description
Related parts for TRR03EZPJ271
MEMORY CARD FLASH 22GB datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CAP THIN FILM 3.6PF 50V 0603 datasheet.pdf
FERRITE BEAD 600 OHM 0805 datasheet.pdf
APPLIANCE INLET W/ FLTR 0.5A 25 datasheet.pdf
CAP FILM 0.68UF 1.2KVDC RAD 4LD datasheet.pdf
10CCT PICOFLEX 100MM LONG datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X20MM L-TAB T412 datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 19POS PIN datasheet.pdf