Rohm Semiconductor TRR10EZPF1470
TRR10EZPF1470 picture photo
Mfg. Part Number
TRR10EZPF1470
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 147 OHM 1% 1/8W 0805
Datasheet Download
TRR10EZPF1470.pdf
Availability of TRR10EZPF1470
QUANTITY
TRR10EZPF1470 Order Process
Ship out your order
Specifications of TRR10EZPF1470
Internal Part NumberEIS-TRR10EZPF1470
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured ProductTRR Series Sulfur Tolerant Chip Resistors
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesTRR
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)147
Tolerance±1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThick Film
FeaturesAnti-Sulfur
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.026" (0.65mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TRR10EZPF1470
Related LinksTRR10E, TRR10EZPF1470 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
TRR10EZPF1470 Details Description
Related parts for TRR10EZPF1470
SWITCH UNIT ILLUM 24V SPDT GREEN datasheet.pdf
CONN STACKER 16POS 0.100" SMD datasheet.pdf
RES 11.3K OHM 1/8W .25% AXIAL datasheet.pdf
IC SUPERVISOR 0.8V SSOT24-4 datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 3POS R/A 5.08MM datasheet.pdf
CAP CER 4.6PF 25V NP0 0201 datasheet.pdf
CAP TANT 33UF 6.3V 20% 1206 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 75W datasheet.pdf
RES 6.81K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 26 Position Through Hole, Right Angle Solder Paste datasheet.pdf